| AlexandruMircea2003 a întrebat:

vreau sa imi iau un rate de 24 de luni un pc de 4508 lei de pe pc garage...dar este in piese. cum calculez cat ar fi rata?

Răspuns Câştigător
| SilviaDulcik a răspuns:

Dacă rata e fără dobândă, bine chiar valoarea totală/24 luni. Asta înseamnă că rata va fi 187.6 lei pe lună.

3 răspunsuri:
| AlexandruMircea2003 explică (pentru SilviaDulcik):

Cu dobanda cat ar fi? cum imi dau seama ca nu am mai facut asta pana acum si nu stiu.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru AlexandruMircea2003):

Depinde de dobândă. Dacă dobânda este 4%, plătești încă 4% din valoarea totală, adică încă 180 lei.

| AlexandruMircea2003 explică (pentru SilviaDulcik):

Mersi mult!