| GeorgeMihail a întrebat:

vreau sa iau un PC de gaming in rate de la Altex, mentionez ca eu nu am cont bancar sau card de credit, nu am nici o modalitate de a face cumparaturi online, deci ma duc fizic in magazin.Stiti cum se procedeaza?
Ce documente am nevoie, cum fac? Sau se poate sa merg in magazin sa imi aleg niste piese acolo si sa platesc rata la toata suma pieselor? As opta mai mult sa-l fac pe piese si sa platesc toata suma in rate daca se poate. Stiti cumva daca trebuie sa dau un avans sau ceva? Am auzit la altii ca au dat ceva gen avans la inceputul ratei sau la sfarsitul ratei. Doresc sa fac o rata pe 24 de luni.

4 răspunsuri:
| Balalau95 a răspuns:

Iar eu o sa ma casatoresc cu Black Widow, si o sa ne mutam in Asgard, iar la nunta vor veni toti Avengerii si o sa fie pace in univers

faptul ca vand in rate, nu inseamna ca un magazin are un sistem de verificare a potentialilor clienti care vor sa cumpere in rate, asa ca se bazeaza pe banci, lucru care il face identic cu a te duce la o banca si a face un credit

iar, ca sa vezi ca nu te-am luat in balon degeaba, in ziua de azi NU poti sa te duci fizic in magazin, pentru ca toate magazinele fizice s-au inchis, in afara de farmacii si cele care vand mancare, deci tot la on-line ajungi

| GeorgeMihail explică (pentru Balalau95):

Eu am vazut ca este deschis altex-ul, deci ce documente imi trebuie?

| Balalau95 a răspuns (pentru GeorgeMihail):

Sincer, nu am facut niciodata rate asa, dar, daca as avea de facut, SI sa ma asigur ca Altex-ul respectiv e chiar deschis, le-as da un telefon, chiar la Altex, vei afla de la botul calului, exact ce acte iti trebuie

iar in general sunt buletinul, adeverinta de venit, poate si actul de casa, dar nu sunt sigur

| 45BLEY a răspuns:

Cel mai bine nu faci nico rata si cauti piese mai ales ca vine si craciunul si vinerea neagra big grin din 2500 lei iti faci un pc numai bun