| iaamvickyyy a întrebat:

Vreau sa-mi fac upgrade la pcul meu. Vreau sa imi iau o placă de bază compatibilă cu i5 ul coffe lake pe care vreau să mi-l iau.Intrebarea mea este daca celelalte componenete(sursa, memorie, ssd placa video gtx 1050, etc.) Vor fi compatibile cu placa de baza sau nu sau daca aceste componente nu au legătură cu compatibilitatea plăcii de baza.

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

Ce model de cofee lake mai exact, si spre ce placa de baza tragi? Ai vreun buget anume? Nou nout, sau sh? Sursa, n-ai nicio problema, memorie, depinde ce procesor/placa de baza ai tu; daca tu ai ddr3, trecand la ddr4 logic ca n-o sa fie compatibil; ssd-ul, chiar daca e sata sau m2, cel mai sigur o sa-ti functioneze; placa video, la fel. Trebuie doar la rami sa te gandesti; depinde ce specificatii ai tu acum si ce vrei mai exact.