| TPULion a întrebat:

Vreau sa stiu si eu daca este buna aceasta unitate de ceva, ma refer la gaming, poate duce cele mai noi jocuri?

http://www.emag.ro/......DF694BBBM/

3 răspunsuri:
| liviu890 a răspuns:

Daca vrei ceva care sa duca cele mai noi jocuri, iti trebuie vreo 3000lei.

| TPULion explică (pentru liviu890):

Pai si acesta nu este bun? Adica din cate vad eu are un procesor destul de bun, de ram numai vorbim (sunt 8 GB), placa video mi se pare la fel destul de buna, fiind de 2 GB.

| liviu890 a răspuns (pentru TPULion):

Nu conteaza memoria la o placa video! Da, are 8GB RAM, ceea ce e OK, dar placa video si procesorul sincer nu sunt asa grozave. De exemplu nu o sa iti mearga call of duty advanced warfare daca ai un monitor full hd!

Oricum daca nu ai un buget mai mare, eu zic sa il cumperi deoarece e destul de OK pretul! Daca vrei sa ruleze cele mai noi jocuri trebuie sa scoti vreo 3000 lei pentru un PC.