| nutuxcristian a întrebat:

Parere daca acest desktop este bun, pentru a rula jocuri care sa mearga decent pe el: http://m.emag.ro/......DF694BBBM/
...dau funda. Multumesc!

13 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

E foarte bun pentru banii astia. Dual core, HDD sata III, 4GB ram, 2GB placa video. Depinde de joc, le poti juca la setari de la mediu la high. La configuratia asta mai adauga inca minim 2 GB RAM si nu mai probleme.

| nutuxcristian explică (pentru horia2012):

Modelul de la placa video la acest desktop este GT xxx, dar la sims 3, nu preciizeaza placa asta...ma pot juca? https://www.thesims3.com/game/systemreq

| horia2012 a răspuns (pentru nutuxcristian):

La specificatii, sims 3 poate rula pe GT130. Daca poate rula pe GT 130, o sa fuga pe GT630. Uite o comparatie intre cele doua placi:
http://www.game-debate.com/....../index.php
trebuie sa-ti pui mai mult RAM. Si sistem pe 64 biti.

| nutuxcristian explică (pentru horia2012):

Win 7 64biti vreau sa-mi pu, e ok? Si mie mi se pare ca placa pe care o am la desktop-ul asta, e buna, nu?

| horia2012 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Obligatoriu pe 64 biti. Sistemele pe 32 nu vad mai mult de
4 GBRAM din care mai scazi cat consuma Windows. De aceea iti spun sa maresti memoria. Placa e buna.

| nutuxcristian explică (pentru horia2012):

Dar daca nu maresc memoria, poti vedea acest lucru ca pe un dezavantaj?

| horia2012 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Nu. Dar ramai la XP. Important e sa-ti ramana cat mai multa memorie pentru jocuri.

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Pentru sims iti trebuie o placa video dedicata nu una integrata trebuie sa iti cumperi o placa video ca sa joci sims calumea!

| nutuxcristian explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Mi-M gasit al desktop pc. Myria gameonv9

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns (pentru nutuxcristian):

Da asta este un sistem calumea si iti merge sims calumea fara nici o problema!

| SorinLebron1981 a răspuns:

Este un calculator bunicel la bani lui http://bit.ly/OH6PVD

| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Nu toate jocurile o sa mearga decent pe acest pc o sa intampini dificultati la diferite jocuri!

| nutuxcristian explică (pentru Punct_Si_Virgula_1988):

Poti sa-mi spui de ce crezi acest lucru? Multumesc.