| anonim_4396 a întrebat:

Salut tuturor! Am un lap-top HP Pavilion DV6, 8 Gb de ram. Am reinstalat ieri Windows-ul (Windows 7 Enterprise). A mers perfect, pana cand sora mea mi-a zis ca merge extrem de greu. I-am dat un restart dupa niste updatari care le-a facut automat (Am uitat sa le dezactivez) si nu a mai mers. Se aprinde si ramane mereu blocat la : "Starting Windows" cateva ore! Am vrut sa reinstalez din nou Windows-ul, insa merge foarte foarte greu si acolo. Nu stiu ce sa-i fac pur si simplu! Cineva stie de la ce poate sa fie? Problema poate sa fie din Bios? Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Lexon a răspuns:

Salut Marius. Chiar e ciudat. Ce poti face pentru inceput este sa ii dai un load BIOS default si sa ii cureti modulele RAM (il scoti, il sufli, il pui la loc). In BIOS trebuie sa vezi si temperatura procesorului sa nu fie excesiv de mare.
Eu cred insa ca este vorba de o problema de Had Disk. Ideal ar fi ca inainte de a face o instalare noua sa repartitionezi HD, dar nu cu cine stie ce softuri ci din interfata oferita de Windows SO la instalare. Atentie, daca faci chestia asta vei pierde irecuperabil toate datele de pe HD, si presupun ca este unul destul de mare.
Bafta!