| mirzacmarius1 a întrebat:

Salut, am o problema cu calculatoru se aprinde da nu buteaza ramane asa si nu pot intra in bios nu-mi raspunde la nici o tasta ce poate avea toate astea sau intamplat de cand am vrut sa schimb windosu am bagat sd cu windows i-am dat drumu la instalare si mi s-a blocat, de atunci nu mai merge

Răspuns Câştigător
| spinake a răspuns:

Sa inteleg iti apare imaginea de inceput si nu poti sa faci nimic pentru ca se blocheaza.
1. hardul e bulit. apasa F11 si daca scrie HDD maxtor, seagate etc. inseamna ca ti-l recunoaste
2. posibil ca placa de baza sa fie pe duca, daca nu iti mai raspunde la taste si nu intra in bios
Fa asa du-te cu hardul la cineva si testeaza-l sau foloseste alt hard sa vezi daca ti-l recunoaste, la fel cu placa de baza pune alte componente.
Ar mai fi procesorul dar nu cred ca are legatura... daca nu mergea nu iti pornea.

2 răspunsuri:
| XK a răspuns:

Sursa nu este arsawinking
Incearca inainte sa se blocheze Ctrl+Alt+Del, sau daca nu dai un F2 si astepta pana intra in meniu (oricat ar fi)winking acolo pui sa iti buteze prima data hard-ul(daca vrei sa ramai cu windows-ul asta) sau dvd-rw(daca vrei sa schimbi windows-ul)winking

| George_8501 a răspuns:

Salut vezi poate ti s-a ars sursa de la ecran sau iti cumperi alt windows bafta