| RoObYxXx a întrebat:

Salut tuturor! As vrea sa deschid un server de Counter Strike, pe localhost, adica pe laptop, pana voi face rost de niste bani pentru a putea cumpara un server de CS hostat la o firma! Bun, as vrea sa-mi fac un server pe laptop, adica pe windows, si laptop-ul sa-l tin mereu deschis, sa il conectez la internet prin Router-ul meu! Eu am Internet de la RDS si am IP Dinamic, Dar prin Router nu stiu daca se mai schimba odata ce conectez laptop-ul la el si nu-l mai deconectez... o perioada, ma rog! Si odata ce avand Router nici IP-ul nu se mai schimba...sau se schimba? Si asta e, as vrea sa fac un sv. cs. pentru comunitatea mea, care este destul de dezvoltata si neavand nici un server (alta poveste cu lipsa server-ului)! Fac server-ul si il tin mereu pe laptop, si ii voi face un DNS pe adresa comunitatii, Dar intrebarile sunt :
1. Daca s-ar schimba IP-ul as putea face pe FREE DNS sau cum se cheama site-ul ala si apoi inca un DNS de pe acel DNS pe DNS-ul comunitatii? Daca da, cum?
2. Cata banda consuma 24 de ore server-ul?
Astept raspunsurile! Multumesc Anticipat!
Numai Bine!

1 răspuns:
| TheSheeker a răspuns:

Salut! daca doresti sa deschizi un server de cs pentru 6 euro. caracteristice: serverul are 32 de sloturi 1000 fps contacteaza-ma daca doresti alex_Gradinar13@yahoo.com