| anonim_4396 a întrebat:

Salut, un prieten are o problema mare la Fortnite, am incercat de nenumarate ori sa rezolvam dar nu am reusit ii da eroarea asta : "You Were Removed from the Match due to your IP, VPN, Machine or Cheating", nu a folosit hackuri dar avea VPN iar chestia care a declansat asta a fost ca si-a dat reset la pc, la alti prieteni le merge sa joace la el pe cont, dar lui nu ii merge DELOC sa joace pe vreun cont de fortnite, am incercat toate programele si solutiile, este ban pe pc sau pe ip ns pe ce naibi e dar nu merge, contul lui nu e banat este ceva de la pc ce nu stim sa rezolvam (am incercat groaza de chestii sper sa aveti solutii sau idei sau daca ati fost in aceeasi situatie si ati reusit ar fi super bine)

2 răspunsuri:
| DizzoRO a răspuns:

Stiu si eu ce este, intrebarea mea ESTE CUM SA REZOLV

| sebygmr24 a răspuns:

E problema pc-ului, Jocul crede că pc-ul se folosește de un vpn pentru a trișa cumva.