| Alexidldvdje a întrebat:

Salut TPU!
Am o mica problema.
Am bagat un hack pe fortnite(aim bot)ideea este ca eu am rulat hackul pe un cont secundar si am luat ban 24 de ore, dar cand intru pe contul principal si intru intr-un meci ma scoate dupa 2 minute si imi da urmatoarea erorare:
,, you were removed from the match due to internet lag, your ip vpn machine or cheating,,
am intrat dupa alte device-uri(telefon, alt pc tot cu acelasi internet si nu mi se intampla chestia de mai sus.
Ce pot sa fac, trebuie sa refac windowsul?
Tin sa mentionez ca hackul e sters din pc si fisierele jocului au fost verificate.
Va rog ajutati-ma dau funda!

3 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

Ei se bazeaza pe adresa de internet, si probabil device id-urile tale. Poti incerca un vpn, sau faci hotspot cu mobilul.
Dar reinstalarea windowsului nu schimba nici adresa internet nici device idul.

| Alexidldvdje explică (pentru carevaescu):

Voi reinstala windowsul nu cred ca e de la net deoarece cand am incercat dupa alte device-uri cu acelasi net a mers

| Glackas a răspuns:

Încearcă surhshark vpn