| AntoniSoulesOne a întrebat:

Cum vi se pare acest rig:
OS- Win7 Pro x64 SP1 (core parking disabled)
CPU- Silicon Lottery i7-4790k @ 4. 7Ghz 1.289v (Turbo OFF) Liquid Cooled
RAM-16GB TEAM Xtreme DDR3 @ 2400Mhz (9-12-11-30)1.625v
Motherboard- Gigabyte Z97X Gamer GT
Main Graphics- 3-way SLI EVGA GTX770 4Gb@ 1302Mhz core Liquid Cooled
SSD (OS)- 4x Samsung EVO 240Gb drives (RAID 0)
Steam Drive1- 240Gb Patriot HyperX SSD
Steam Drive2- 240Gb Patriot HyperX SSD
HDD1 (Movies/Music/OS Backup)- 3TB WD Red
HDD3 (Family Pics/vids)- Seagate Cuda 3TB
Power Supply- Corsair RM-1000
Samsung 27" 2560 x 1440p

Răspuns Câştigător
| KodrutZ a răspuns:

High end binisor depasit si unele alegeri fara de minte. Family pics/vids pe un hard fara raid, nimic, dar SASE SSD-uri? 3-way SLI cu niste placi video deja depasite binisor? Poate daca vrei sa il folosesti la incalzire.
Prosteala. Eu am OS-ul si ceva programe esentiale (majoritatea, de fapt) pe un SSD de 120 si mai tot timpul e gol pe jumate'.
Daca tot e de aruncat atitita bani, un GTX 1080, un SSD de 240 pentru sistem, un hard de 6 TB intern si MUSAI un NAS extern cu 2X4 macar pentru backup.

9 răspunsuri:
| KillaNoFilla a răspuns:

Vrei sa concurezi cu seti?

pentru gaming ai depasit demult cerintele.

| AntoniSoulesOne explică (pentru KillaNoFilla):

Nu. Vreau sa lucrez linistit la modurile personale pentru diferite jocuri. lol

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

In alta ordine de idei, cred ca merita sa astepti sculele noi de la AMD. Deja RX 480 se anunta criminal. Foarte posibil ca in vreo 4-5 luni sa obtii ceva de vreo 2 ori mai rapid pentru mai putini bani...

| AntoniSoulesOne explică (pentru KodrutZ):

Orice ce apare nou, cumparlaughing) si testez. Ce e bun ramane, ce nu. Dau la "iventar langa celelalte piese."

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

Ai gasit vreun izvor nesecat de bani? Cu ce sfintul cremvusti te ocupi?

| AntoniSoulesOne explică (pentru KodrutZ):

Nu, youtube, moding, si ce mai dau parintii. Si ma descurc eu sau se mai vand din piesele mai vechi happy.

| KodrutZ a răspuns (pentru AntoniSoulesOne):

YT cam suge major. Ai reusit sa prinzi de coada suficient de multi subscriberi cit sa intelegi ceva din ce iese? Da link la canal sa vedem si noi! tongue

| AntoniSoulesOne explică (pentru KodrutZ):

La YT e cu 50%. fac video, el posteaza.

| Decicumzici a răspuns:

Place ca cpu e "turbo off", uite ca sa ii dai blana http://goo.gl/RgGwhC