| Mariuuss a întrebat:

Salut, vreau sa stiu si eu ceva am calculatorul in felu urmator :
PCU - interl R pentium R dual 3.GHZ 2cpu
video- ATI radeon x1550 64 bit 512 mb
ram - 3 gb
am incercat unele jocuri de exemplu gta 4, mafia 2, wheelman etc
si la toate imi dispar blocurile.strada chesti dinacelea, si merge putin sacadat, as vrea sa stiu ce sa imi schimb placa video sau procesorul: placa video care as vrea s-o cumpar ar fi asta :Sapphire AMD Radeon HD5570, 2048MB, DDR3, 128bit, HDMI, DVI, CrossfireX, PCI-E iar procesorul inca nu stiu.

ar fi buna aceasta placa video sa nu mai mearga jocuril in halu ala? sau ar trebui un procesor mai bun? FUNDA! :d

Răspuns Câştigător
| Th3Public3N3MY a răspuns:

Salut! Da placa aceea este foarte buna! Ar trebui si procesorul schimbat macar cu un i5 2500k! Succes cu pc-ul!