| catalin542000 a întrebat:

Salut. Vreau sa fac un joc de quiz folosind unity 2d cu visual studio (C#).
Treaba este ca jocul de mers merge, am pus întrebările, răspunsurile, dau sa răspund corect, îmi arata ca este corect, răspund greșit, îmi apare greșit, este ok.

Problema este ca eu am întrebări și cu doua răspunsuri și cu 4 răspunsuri și cu 5 răspunsuri (ați înțeles voi)..., și nu știu cum sa fac în asa fel încât sa mai dispară din butoanele de answer sau sa mai apară butoane de answer în funcție de fiecare întrebare în parte.

Adică dacă nimeresc o întrebare care are 4 răspunsuri și după o întrebare care are 2 răspunsuri, cele doua răspunsuri se schimba, dar rămân celelalte doua răspunsuri de la întrebarea precedenta, de asemenea dacă vine după o întrebare cu 5 răspunsuri, îmi apar doar 4 variante ca al cincilea nu exista, ca am doar 4 butoane.

Nu știu dacă m-am făcut inteles, nici eu nu știu cum sa descriu prea exact problema. Ideea este ca a-ți putea sa ma ajutați în asa fel încât sa rezolv aceasta problema?

1 răspuns:
| AlaSwek a răspuns:

Contactează ma pe Instagram,, casian_amihaiesei ) și explica mi un pic mai pe românește. S ar putea sa îmi vina o rezolvare.