| catalin542000 a întrebat:

Salut. Vreau sa imi achizitionez un laptop cu gtx 1060.
Am vazut pe internet ca este gtx 1060 si gtx 1060 Mobile.

Intrebarea mea este...

Daca laptopul pe care doresc sa-l iau are gtx 1060 Mobile sau o oarecare placa video cu Mobile la final de denumire, acest cuvant Mobile apare si un nVIDIA experience sau in msconfig cand dau sa vad specificatiile laptopul-ui?

Deci daca pe laptop scrie 1060 si atat, inseamna ca este intr-adevar 1060 sau este de fapt mobile dar nu specifica cuvantul?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"apare si un nVIDIA experience sau in msconfig..."

mai degrabă vezi in devicemanager

| catalin542000 explică (pentru sierra1):

Ups, am scris din graba. Deci sa inteleg, apare mentionat langa numele placii (Mobile).
Am intrebat ca sa stiu pentru ca am cautat pe Youtube diferite si diferite laptopuri, oricare dintre ele cu gtx 1060 si la nimeni nu am vazut scriind mobile si totusi pe passmark se vede ca sunt efectiv doua placi gtx 1060, un gtx 1060 si un gtx 1060 Mobile si nevazand la nimeni (Mobile), oarecum eram confuz, ma gandeam ca poate nu specifica.