| Ciomorandrei a întrebat:

Salut, vreau sa imi achizitionez un monitor de peste 60 de hz, momentan joc pe pc pe un tv Samsung de 81 cm, si vreau sa va intreb daca ma ajuta cu fps la jocuri daca imi cumpar monitor, vreau sa stiu diferentele dintre tv si monitor ( referitor la fps )

1 răspuns:
| jefrisfor3ver a răspuns:

Nu are nici o legatura, doar placa video iti schimba Fps-ul in jocuri, si un monitor sau un tv este acelasi lucru, doar ca monitorul nu poate fii conectat la antena pentru a putea fi vizionate canale