| Hugify887 a întrebat:

Salut, vreau sa imi cumpar Minecraft pentru calculator,, daca imi cumpar de pe siteul official adica 23 euro pentru java edition imi da sa imi fac cont premium?
Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Jakye a răspuns:

"Premium" oficial nu există. Acest termen este folosit pentru a diferenția jucătorii care au plătit pentru Minecraft și cei care l-au piratat.

După ce îți faci cont pe https://minecraft.net/ atunci o să poți să-l cumperi.

După ce îl cumper se activează pe contul cu care ești conectat.

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Nu cunosc jocul asta de 2 bani laughing dar sunt gamer si de un lucru sunt sigur, ce cumperi aia primesti! Deci cauta sa cumperi varianta premium al jocului care costa mai mult si numai asa vei avea cont premium pentru acel joc!

| LPCTSTR a răspuns (pentru lpavel):

Jocul nu mai este "de 2 bani" daca vorbim de moduri si comunitatea de modding. Vanilla e plictisitor, si aici te aprob, insa nu este cazul pentru moduri si modpackuri.

| LPCTSTR a răspuns:

Vei folosi contul pentru care ai cumparat jocul.
De altfel, gasesti siteuri care dau chei la 50 lei sau mai putin, gasesti tutoriale.