| spinuvictor a întrebat:

Salut, vreau sa intreb daca o sa pot juca acest joc, ca am pc'ul putin slab.

Requisiti gioco:
OS: Windows® 7/Vista/XP
Processor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
Memory: 1GB XP / 2GB Vista
Hard Disk Space: At least 7.6GB of Space
Video Card: Video card must be 256 MB or more and should be a DirectX 9-compatible with support for Pixel Shader 3.0

PC-ul meu.
Processor: Intel(R) Celeron(R) CPU j1900 @1. 99Ghz
RAM- 8GB
Memoria video: Intel(R) HD Graphics 256MB

(ps: daca pun o placa video de 1gb va schimba ceva?) (processorul e slab dar va schimba ceva placa video de 1 gb?

Răspuns Câştigător
| DragomirMihail2020 a răspuns:

Salut!
Nu stiu ce joc macar sa zici si denumirile data viitoare.
1 Teoretic ar merge cat de cat cu un Fps 20-60 cu o rezolutie 1280x720.

2 Chiar daca iti achizitionezi o placa video sa zic (1Gb 128Bus GDDR3) creste performanta doar cu 35%-75% mai mare dar procesorul te duce in joc.
Performanta totala 15% (O placa noua).

3 Dar cel mai bine este sa iti strangi bani deoparte si sa treci pe skylake chiar si un procesor Pentium sau i3 poti juca aproximativ toate jocurile chiar si cu placa video integrata si o noua placa de baza.

Astai parerea mea la 3 treci la o noua generatie pe noua platforma plus o performanta daca ai bani poti sa ei I5 sau I7 daca vrei sa ai un procesor puternic.

1 răspuns:
| Gonrax a răspuns:

Placa ta e foarte slabă, dar tot cred că ar merge (de ce nu încerci)