| anonim_4396 a întrebat:

Salut, vreau sa-mi construiesc in PC destinat gaming-ului, pretul maxim fiind 2300 lei (monitorul, keyboard-ul & mouse-ul incluse).
Solicit idei de sisteme!

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

In 2300 nu ai ce configuratie de gaming cu tot cu periferice. Numai un monitor ok pleaca de la 600 lei, inca 150 lei pe mouse si tastatura. Si cu restul de bani nu prea ai ce configuratie sa faci. Mai creste bugetul sau renunta la periferice.

| PainTech a răspuns:

Nu vrei cumva si un birou, scaun de gaming si apartament inclus in aia 2300 de lei?

Pentru banii aia iei maxim un calculator pentru office si vazut filme pe Youtube. Renunta la periferice sau mai baga bani.

| Geo30033 a răspuns:

Salut! Eu mi am construit pcul + periferice + monitor + ssd si 8 gb ram in 2200 lei. Duce gta v pe high online si very high pe singleplayer, am un phillips ca monitor, carcasa segotep, porcesor Intel pentium g4560 3.5 ghz, 8gb ram zeppelin ddr4 placa de baza h110m pro d, ssd 480gb ( la reducere ) hard 600gb( folosit de mine in trecut dar daca nu crezi ca iti ajunge ia ti doar un hard de 600gb fara ssd). Nu am inclus monitorul iar am un kit ca periferice.

| Geo30033 a răspuns (pentru Geo30033):

Nu am inclus biroul si scaunul, scuze.