| GigiManivela a întrebat:

vreau sa-mi iau o placa video second hand si am in buget 2 milioane (200 de lei). Placa as vrea s-o folosesc la jocuri si m-ar interesa sa stiu ce e mai important sa am: biti mai multi, ddr mai mare, megabyti mai mult.

Răspuns Câştigător
| nolfet a răspuns:

In functie de jocurile pe care vrei sa le joci ar trebui sa iti gasesti o placa de 128 de biti, pe 500 sau 1000 mb. vezi sa fie si compatibila cu placa ta de baza

| GigiManivela explică (pentru nolfet):

Deci e importanta si memoria pe care o are? eu ma gandeam la ceva 512 mb, 256 de biti si ddr5. ma cam joc league of legends.

| Cipri99 a răspuns (pentru GigiManivela):

E foarte buna dar vezi la placa de baza daca merge

4 răspunsuri:
| RokKzis a răspuns:

Deci pentru jocuri, second poti sa o iei merge o zi si a 2 zi nu mai merge si nici garantie nimic
Recomand te duci la un magazin it si vezi o placa videa ati radeon / nVIDIA dar nu ceri de gaming (Alea sunt peste 800 de lei) deci pe o placa 2012/2013 merg jocurile foarte bine
Si in plus ai si garantie si ti-o instaleaza ei pe pc
SI cam totul la 400 de lei

| GigiManivela explică (pentru RokKzis):

Ideea e ca nu am 400 lei worried Aveam doar 200. Si am luat de pe okazii de la cineva cu multe calificative si super bune. Si nu e o persoana asa, normala care vinde. sunt niste tipi care au un magazin. si ofera si garantie 6 luni.