| Adrian_Doaga_2001 a întrebat:

Salut,vreau si eu niste jocuri de groaza, da de groaza rau nu outlast ca l-am jucat(si il am pe pc)vreau si eu o lista cu niste jocuri de groaza dar si pentru laptop sa nu necesite multe, sa aiba nu stiu ce grafici, etc dau funda!

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este aproape 2 noaptea si tu esti online pe forumuri, intreband de jocuri... nu crezi ca ar fi normal, ca la 14 ani sa dormi, la ora asta?
Creierul tau are nevoie de odihna de noapte, ca sa produca 2 hormoni vitali bunei functionari a creierului: serotonina si melatonina, fiindca altfel declanseaza probleme mari de sanatate. ce doi hormoni vitali creierului se prdouc NUMAI cand dormim si numai intre orele 10 si 2 noaptea.
Privandu-ti creierul de somn, la orele cand se produc acesti hormoni, pe termen lung, risti sa declansezi: anxietatea, atacuri de panica, paranoia, schitofrenia, diabet si alte boli metabolice.

| Adrian_Doaga_2001 explică (pentru Violleta2022):

Doamne ce chestii zici acolo? Nu se intampla nimic nu-i bai nu mor daca stau pana la 2

| Violleta2022 a răspuns (pentru Adrian_Doaga_2001):

Ba este bai foarte mare, fiindca trebuia sa dormi demult.
Uita-te la cati tineri se chinuie aici cu anxietati si atacuri de panica... iar tu-ti bati joc de sanatate.
De ce nu te culci seara la ora 10, si sa incepi joaca la 6 dimineata daca ai chef sa petreci cat mai mult pe jocuri?
Este foarte important sa dormi intre 10 seara si 2 noaptea, tocmai pentru ca acei hormoni sa se produca!