| Thuglife02 a întrebat:

vreau si eu sa stiu cateva chesti despre diablo 3 adica: cam cat costa, de unde il pot achizitiona, ce parere aveti voi despre acest joc, cum este in coparatie cu Word of Warcraft (de ex)
dau funda cui ma lamureste! va rog.

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

In mod normal, jocul variaza intre 240 si 300 de lei pentru PC,pentru console trebuie sa se situeze tot cam pe-aici. Poti sa il iei online,de pe eMAG,PC-Fun,sau PCGarage. Offline il iei din Altex sau MediaGalaxy,unde nu trebuie sa suporti taxa de livrare.

Parerea mea e pur subiectiva,deci nu cred ca e foarte demna de luat in cosiderare,eu fiind un hater din sange al strategiilor gen Diablo WoW si al MMORPG-urilor. Fata de ultimul Diablo,jocul e clar evoluat dpdv dinamic,nu mai plictiseste ca inainte, mult mai alert, dar totusi, inca, static si liniar pe alocuri.Desi grafic,e batut clar de WoW,eu le vad cam in acelasi loc,doua jocuri bune de pierdut timpul,dar nu suficient de bune incat sa faci cariera din ele,sau sa te faca obsedat.WoW-ul pluseaza prin MP-ul care,la inceput, te lasa lat, iar Diablo III, cum am mai spus, prin elementele supriza adaugate.Se vede ca s-a lucrat la el mult.

| Thuglife02 explică (pentru Dumnezău):

Iti multumesc mult pentru raspuns dar pana la urma trebuie sa il cumpar sa vad cum estebig grin

3 răspunsuri:
| Dvmasster1 a răspuns:

Cauta pe i s o h u n t.com(fara spatiu) "Diablo 3" si il descarci gratis, apoi iti vei da seama singur.

| Thuglife02 explică (pentru Dvmasster1):

Nu stiu daca se poate descarca si de pe net am vazut undeva ca nu merge piratat