| pyco a întrebat:

Salutare!
Aceasta place de video : http://www.emag.ro/......E4WRKBBBM/ functioneaza pe acest sistem : -placa de baza: Foxconn Motherboard K8M890-8237A;

-procesor:AMD Athlon 64 x2 4200+;

-rami: DDR2, 1024 MBytes, Kingston;

-sursa: ATX 400W;

-monitor: Benq G900WA Lcd;?
Dau funda! :D

Răspuns Câştigător
| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Da, merge (cred), dar ar fi bine sa iti modifici si alte componente ale calculatorului...
Daca ai putea sa iti iei o placa de baza noua si 3GB RAM ar fi perfect (Te-ar costa vreo 250Ron, dar ai putea sa te joci mult mai multe), dar daca nu ai bani poti gasi 1GB RAM DDR2 la 50Ron! Si asta te-ar ajuta.

Succes happy

1 răspuns:
| Klaudiu214 a răspuns:

Da merge ca are slot 1 X PCIe x16, 1 x PCIe x1, 2 x PCI dar sa ai minim 4 GB ram