| AlexMAV a întrebat:

Am fifa 18, mi s-au resetat controalele. Menționez ca joc din pc, am conectata tastatura și un controller. Înainte aveam salvate controalele pentru tastatura, nu mai era necesar sa le pun iar când întram în joc, iar la controller trebuiau facute de fiecare data când întram. Nu era o problema asta. Problema e următoarea. Acum de când s-au resetat rămân salvate controalele de la controller. Când sa le fac la tastatura, dau la alternate, fac cum făceam înainte și când întru în joc nu rămâne salvat. Adică șut se da pe e nu pe d, lob pe q nu pe a și tot asa, viceversa. Cum as putea sa le fac? Sa revină la normal?

2 răspunsuri:
| Alexuţ02 a răspuns:

Să ştergi din documents tot ce e legat de settings la FIFA şi să le faci iar sau să reinstalezi jocul

| AlexMAV explică (pentru Alexuţ02):

Am făcut asta. La fifa 19 e la fel.