| Adrian22cluj a întrebat:

Salutare,am și eu un joc raimbow six siege dacă îl știți și când încerc sa îl deschid îmi face ecranul negru și după da crash. Am încercat sa reinstalez jocul, am dat verify files, am și reinstalat Windows-ul și nimic, dar nu găsesc în folderul jocului GameSettings și am înțeles ca fără GameSettings nu pot juca și am nevoie de ajutor. Cum pot face sa am folderul cu GameSettings? Sper ca am explicat bine, va rog am nevoie de ajutorul vostru.

2 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Prima data te asiguri ca jocul este compatibil cu sistemul tau. Daca nu ai componentele minime necesare jocului, inevitabil apar erori. Gasesti posibilele solutii de rezolvare a erorilor din joc in linkul de mai jos:
https://www.minitool.com/news/rainbow-six-siege-black-screen.html

"Before trying the methods below, you’d better check the game’s minimum requirements to see if your computer hardware is sufficient for Rainbow Six Siege.
Operating System: Windows 11/10/8/7
Processor: Intel Core i3 560 or AMD Phenom II X4 945
Memory: 6 GB RAM
Graphics Card: Nvidia GeForce GTX 460 or AMD Radeon HD5770"

| Raddeon a răspuns:

Cum a zis si persoana dinaintea mea posibil sa nu iti mearga pe pc, incearca sa il joci pe geforce now, cat timp ai net poti sa te joci si de pe un pc vechi de 20 de ani