| tinerelu a întrebat:

am un nokia 5800express music, si vreau sa navighez prin wlan, el imi gaseste retea si ma si conectez dar cand ii dau start web browsing imi apare:packet data connection not available, ce ii pot face?

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Reteaua e blocata ...iti trebuie o retea libera ca sa poti sta pe wlan

| tinerelu explică (pentru Apache):

Da dar ma conectez cu el,daca ar fi blocata nu mergea sa ma conectez cu el,imi aparea sa bag parola,la cele blocate la cele deblocate ma pot conecta, si tot nu merge sa navighez, imi trebuiesc ceva setari?

| Apache a răspuns (pentru tinerelu):

Prin si eu vreo 2-3 retele la mine in casa. sunt deblocate, dar numai una din ele imi merge, cea de-a doua imi apare ca se conecteaza si la final imi da eroare!
Cred ca este din setarile celui care are modemul wirlless ...eu prind netul la vecinul deci nu am ce face, in schimb daca este netul tau atunci intreaba la cei care ti-au dat modeul si spune-le de problema!

| tinerelu explică (pentru Apache):

Nu nu este netul meu, cand merg undeva in oras sau pe undeva unde prind mai multe retele ma conectez si cand dau sa navighez la fel imi da eroarea aceea.nu stiu ce ii pot face. poate o sa aflu, ca imi trebuie!