| Serjjjj a întrebat:

SAlutare!
Am un proces pentium dual core E5700 3.00 Ghz, 4GB RAM
Ce placa video as putea sa-mi iau? de preferat nVIDIA (mai mult folosesc pentru Gaming- Csgo, dota, LOL nu alte jocuri sofisticate)
Multumesc!

5 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Si care este bugetul tau maxim?

Sa inteleg ca daca nu ai specificat bugetul inseamna ca nu conteaza banii? =))
Eu iti recomand un GTX 980 Ti : http://www.pcgarage.ro/......5-384-bit/

| CPAElites a răspuns:

Stai ca ai nevoie si de Sursa!
=))
http://www.pcgarage.ro/surse/cooler-master/v1000-1000w/

| Gonrax a răspuns:

Un procesor așa praf nu e prea compatibil cu o placă bună, eu zic să le schimbi pe ambele.
Poți să-ți pui un procesor FX-8320 și placa Radeon R7 250.
O să-ți ruleze toate jocurile de mai sus (care le-ai scris) pe ultra, și dacă vreodată ai chef să joci jocuri sofisticate, poți.

| Serjjjj explică:

Nu am un buget sofisticat. Ar fii bun un nVIDIA GT 730?

| CPAElites a răspuns (pentru Serjjjj):

Nu!
Zi ba ce buget ai