| MFlorinCristian a întrebat:

Salutare.As dori sa-mi cumpar un router wireless, dar la fiecare sunt 100 Mbp,200, 300...Ce inseamna,si care este mai bun,marca,cu 100, 200,va rog spuneti-mi.Primesc si cablu candil achizitionez sau se cumpara separat? Ofer funda,si corectati-ma daca gresesc undeva, multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| IonyLiviu a răspuns:

Toate marcile sunt bune. In router bagi un cablu de internet daca tu platesti pe netu de la cablu sa ai 100 Mb/s atunci ia-ti un router de 100 Mb/s. Ca sa afli cati Mb/s foloseste cablu tau ori te uiti pe factura sau intrebi cand platesti la cei de la firma ta de net ori daca ai windows 7 : iconita de net - click dreapta - Status. Si te uiti la Speed. Funda?