| AiPusOIntrebareTampita a întrebat:

As dori sa-mi achizitionez un DSLR kit sau cu obiectiv separat, cost final pana in 1800 de lei, cel mult. Ce imi puteti recomanda avand in vedere obtinerea unui video si a unei imagini cu o profunzime de camp mica (cred ca despre blur-ul din spate si fata e vorba, am citit insa nu am inteles exact)? Daca gresesc va rog corectati-ma. Astept pareri si sugestii. Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
| TrăieşteClipa a răspuns:

Ca sai ai o profunzime mica trebuie sa folosesti un obiectiv cu luminozitate mare si distanta focala medie.
Eu mi-as lua pentru inceput un Nikon P520.