| MercedesuL a întrebat:

As vrea sa imi sugerati niste jocuri pentru un PC mai varza, am 2, 5 GB RAM si AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 4000+ 2.11 GHz si, deoarece nu le prea am cu calculatoarelebig grin am 2 procesoare sau unu? dupa ce v-am scris mai sus

5 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

De ce e varza? E foarte buna. de ce nu ai scris cat are placa video? pai asumand ca ai o placa onboard mai slaba, bagi in ea o placa video dedicata la 1 GB / 128 biti sau 1 GB / 64 de biti si te poti juca jocuri precum Modern Warfare 3, Farcry 2, Medal of Honor 2010, Assassins Creed 2, Call of Duty Black Ops, Bioshock 2 si mult mult mai multe. Nu costa o avere.

vizavi de procesoare. Fiecare calculator are un SINGUR slot pentru UN procesor. Acel procesor poate avea doua, patru sau mai multe nuclee. Pentru ca scrie clar cat china "X2 Dual Core" rezulta ca ai un procesor cu doua nuclee, care e destul de bun (dar vechi, desigur).

Verifica cat are placa video; care e cea mai importanta piesa cand vine vorba de jocuri. Orice placa video cu specificatiile de mai sus (1 GB pe 64 de biti sau mai mult ) si vei putea juca acele jocuri de care am zis

| DemonSoul a răspuns:

Uite! Ca sa nu m-ai intrebi lumea ce jocuri mi-ar merge sau de astea! du-te aici http://www.systemrequirementslab.com/cyri ( in tabelul ala scrii ce joc vrei tu sa il ai in pc-ul tau) Si el iti va zice unde este mai slab! P.S. trebuie sa ai instalat JAVA! funda?:D

| Ilogic221 a răspuns:

2 ventilatoare(core) e destul de bun la 5 gb ram totusi ar merge call of duty 4 modern warfare, fifa 11 cred si 12, 13
gta san adreas vice city si 3, spiderman 3 sau web of shadows,nfs shift,minecraft, smite, crossfire, league of legends, 4sotry, metin2

| Ilogic221 a răspuns (pentru Ilogic221):

Scuze am vrut sa zic 2 nuclee(core) nu stiu de ce am scirs ventilatoare..deci ai un procescor cu 2 nuclee.

| Andrei7520152 a răspuns (pentru Ilogic221):

"Core" numara nucleele, nu ventilatoarele. Call of Duty 4 merge pe 512 MB RAM si o placa video de 512 mb. Nu spune prostii daca nu te stii. pa pa