| Biris_Denisbiris_1997 a întrebat:

Salutare, as vrea si eu sa imi fac upgrade la i7 2,9 ghz
Momentam am dualcore 2, 1 ghz, placa de 1 gb, 4gb ram ddr3
Imi puteti spune va rog in cate FPS ar merge gta v si assassin's creed syndicate pe high, ultra pe componentele :
I7 - 2, 9 ghz
4gb ram ddr3
Placa video 1gb
+ ar merge overclock pe processor si placa, este riscant?
+ mertia sa bag I7?

6 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

In primul rand trebuie sa iti suporte placa de baza procesorul, in al doilea rand ce placa video ai?''placa video 1gb'' nu ma ajuta

| Biris_Denisbiris_1997 explică (pentru bogdan324):

Placa suporta procesorul. cred, procesorul e rpga988b ca si slotul procesorului momentan, placa mea video este amd radeon hd 7400m series

| bogdan324 a răspuns (pentru Biris_Denisbiris_1997):

Este o problema, tu nu ai specificat ca ai laptop, nu merita upgrade-ul ala mai ales ca nu o sa ai niciun avantaj masiv in jocuri

| Biris_Denisbiris_1997 explică (pentru bogdan324):

Stii de ce as zice ca merita sa ii bag i7 in gta v am 20-30 fps pe setari high si cateva pe ultra trece peste rosu, ma asteptam sa am 5 fps la componentele mele, stii vreo metoda cum aflu de cat e placa mea video? am bagat niste programe si imi zice un program 1 gb altul 2 gb, am bagat altul 4 gb, si am mai bagat unu 3 gb nu stiu pe care sa-l cred

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La laptop sunt slabe sansele sa gasesti un procesor compatibil (aproape de 0%). Deci... mai bine multumeste-te cu ce ai happy

| Biris_Denisbiris_1997 explică:

Trebuie sa am sistem bun de racire pentru overclock?