| nSw0w a întrebat:

.Am o intrebare, se merita sa imi fac un calculator de la 0, pentru gaming? ..Tocmai ce am pus xbox-ul la vanzare, deoarece nu imi permiteam banii pentru. jocuri. Cam astea ar fi componentele: Procesor: AMD Phenom II X4 3.40GHZ Placa video: GigaByte GT 430 1GB GDDR3, 128 bits Sursa:650w Placa de baza: ASRock 880GM-LE Ram: 4GB DDR3 As vrea sa mearga jocurile noi[gen Battlefield 3, Crysis 2, Prototype, Assassin's Creed etc.] cam la setari medium spre maxim[poate cu un mic overclock la placa video] {dau funda}

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Se poate mai bine; placa aia video este foarte slaba in jocuri, sursa probabil e vreo pocnitoare.
Cand vrei sa-l cumperi?
Spune ce buget ai pentru achizitie?
Ce monitor folosesti?

| nSw0w explică (pentru IulianP):

1280x1024 [Dell]

| IulianP a răspuns (pentru nSw0w):

Cel mai bine revii cand ai banii pentru achizitie.

4 răspunsuri:
| SmokeyEye a răspuns:

Modeaza consola.

| nSw0w explică:

Monitor cu rezolutie 1280x1024
deocamdata. nu stiu cand il cumpar
sa apara ceva pe site-ul cu xbox