| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Salutare imi explica si mie cineva care-i treaba cu minatul pe BitCoin mai detaliat ca-i prima data cand aud de asta

4 răspunsuri:
| Ironwin a răspuns:

Este mult de povestit si asta cere timp, gasesti multe informatii pe google, si asta pe timpul tau daca nu iti este lene sa citesti. Uite aici :
https://bitcoinx.ro/informatii/minatul-de-bitcoin/
https://bitcoinx.ro/informatii/opt-moduri-de-castiga-bitcoin/

| Voicu_Toma_2000 explică (pentru Ironwin):

Nu am inteles nimic, imi poti explica tu si mie?

| Ironwin a răspuns (pentru Voicu_Toma_2000):

Foarte pe scurt, nu prea merita sa mai minezi decat la nivel profesional, pentru a mina ai nevoie de calculatoare speciale cu placi video dedicate speciale pentru asta care sa nu consume foarte mult curent si care costa pe masura, daca nu ai asa ceva o sa produci un bitcoin cu foarte multi bani dati la factura electrica si iesi in pierdere.

| GabrielGL a răspuns:

Cauta pe google este si in limba romana sau pe you tube e mai simplu.