| GTADeva a întrebat:

Salutare lume,ce mai faceti? Eu RAU!

De un timp a inceput sa-mi placa jocurile shooter,nu CS sau Call of Duty, ci Far Cry3, iar tata vazand ca incep sa ma joc mult, ma cam cearta..ca ce ca nu stiu cum si ca astea produc dependenta..bhla bhla!(TATA NU IMI IMPUNE REGULI, DOAR SA-L ASCULT.) Si daca incerc sa-i explic despre Minecraft, el spune ca e acelasi lucru WTF!? SI APP mi-a spus ca imi va sparge PC-ul daca ma mai prinde pe FPS-uri si asa ca nu stiu ce sa mai fac(app daca joc minecraft si el crede ca e shooter imi v-a sparge pc-u si am sa-mi cumpar unul mai bun xoxoxo)CE SA FAC? Cum sa-i arat ca nu e acelasi lucru.

3 răspunsuri:
| LyonSsS a răspuns:

M-am jucat tot si toate. Daca nu gasesi un ecihlibru cu ceva care sa te motiveze pe langa jocuri, ai pus-o. Dapz, orice joc creeaza dependenta. Iesi in oras, du-te la munte du-te in discoteca si o sa iti mai revii

| IntrebarileMele111 a răspuns:

Sa iti spun ceva, ORCE JOC CREEAZA DEPENDENTA, si stai linistit nici-un parinte nu are tupeu sa sparga pc-u fiului sau, asta ar insemna ca isi distruge singur banii