| AlexAndreiD a întrebat:

Sunt interesat de un raspuns privind programele de editare video. Aceste programe folosesc multi-core sau single-core cand se editeaza cu ele? Stiu ca majoritatea lor foloseste cel mai mult frecventa procesorului, cu cat e mai mare cu atat mai bine. Dar merita sa dau dublu sau triplu pe un procesor cu 8 nuclee? Sau sunt indeajuns 4?

Răspuns Câştigător
| KlibrDM a răspuns:

Cat mai multe nuclee, chiar daca au o frecventa putin mai mica, pentru editare video sa fie cat mai multe nuclee.