| norb1t32 a întrebat:

Buna TPU am un procesor cu 2 nuclee dar nu scrie ca este dual-core 3. 00Ghz 3.00Ghz
Am instalat mai multe programe sa vad daca este dual core si i-mi arata core 1
Exista single-core cu 2 nuclee?

3 răspunsuri:
| Zangetsu a răspuns:

Nu trebuie sa descarci programe ca sa vezi ca e dual core. Dai click dreapta pe my computer > properties si iti scrie acolo ce procesor ai. Apoi cauti modelul procesorului pe google si vezi ce zice.

| eXtremeAdy a răspuns:

Fizic nu, virtual da prin hypertheatring, tehnologia asta mai creaza un nucleu virtual, adica ai unul real si unul virtual, trebuie s-o activezi din bios si creste putin perfomanta procului decat daca ar fi singlecore

| Kyra18 a răspuns:

Nu core in engleza inseamna nucleu daca este single este doar un nucleu