| MadalinGGG a întrebat:

Am găsit sa cumpar un PC cu 1700 lei (Sh ) eu îl vreau pentru : GTA V, City car driving și ETS!

Oare este bun pentru acestea? O sa le ruleze bine?

Procesor i5 3470 (4nuclee) 3.2GHz

-Placa de baza FoxConn2ABF

-Placa Video GTX 750TI NOUA LA CUTIE full Pack 2GB gddr5/128 biți (*WindForce EDITION*)(GARANTIE PC GARAGE)

-RAM 8GB DDR3/1600 (2X4)

-Sursa 500w (cabluri slave, alimentare separata cu 6pini), Active PFC, Triple Protection

-Carcasa DeepCool Gaming cu whiremanagament asamblare Gold, filtre de praf, in față are 1Usb 2.0, USB 3.0(Garanție PC Garage)

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Da, o sa iti mearga jocurile dorite de tine pe configuratia asta.

| MadalinGGG explică (pentru Intruder19):

Dar oare o sa mearga nasol?

| Intruder19 a răspuns (pentru MadalinGGG):

Iti merge bine, pe medium cu rezolutie fullhd iti duce 40-70 fps
https://www.youtube.com/watch?v=AkS-8gUMg-0

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Garantia nu mai este valabila, dupa instrainarea produsului, scrie in Certificatul de garantie.
Al primesti si cu monitor? daca este fara, mai asteapta sa vezi ofertele de black friday, vineri 17 Noimebrie ac.

Avand in vedere cele expuse de tine, comparate cu cerintele specificate aici https://www.arenait.net/......v-pc.html, mai trebuie precizat cel fel de unitate de stocare ai, de preferat ar fi un SSD, dar iti merge si asa, daca nu incarci prea multe programe si setezi antivirusul, in jocuri, pe game.