| MadalinGGG a întrebat:

Vreau sa achiziționez un PC. dar nu ma pricep la așa ceva, am găsit unul pe olx la cineva chiar din orașul meu, eu vreau sa îl iau pentru a ma juca : ETS, GTA 5, City car driving, in principiu cam astea, va pun mai jos descrierea care e in anunț și sa îmi ziceți și mie va rog dacă este bun pentru ce vreau eu! Mulțumesc frumos! Dau funda!

Procesor i5 3470 (4nuclee) 3.2GHz
-Placa de baza FoxConn2ABF
-Placa Video GTX 750TI NOUA LA CUTIE full Pack 2GB gddr5/128 biți (*WindForce EDITION*)(GARANTIE PC GARAGE)
-RAM 8GB DDR3/1600 (2X4)
-Sursa 500w (cabluri slave, alimentare separata cu 6pini),Active PFC,Triple Protection
-Carcasa DeepCool Gaming cu whiremanagament asamblare Gold, filtre de praf, in față are 1Usb 2.0, USB 3.0(Garanție PC Garage)
-HDD NOU 500GB (BONUS JOCURILE: GTA 5, FARCRY PRIMAL, CallofduttyGHOST, NFS.HP,LOL)
-DVD-RW Asus

-GTA 5 pe high-mediu are 60-70fps
-FarCryPrimal și CallOfDutty detalii mediu-high 90-100FPS
-LeagueOfLegend Detalii Maxime 300-360Fps
-NFS Rivals High 90-100FPS

PC ul arata si functioneaza 10\10 accept orice fel de test sau proba, am reinstalat recent windowsul 7 64biti cu licență activata, cu toate driverele

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

In opinia mea, pentru jocurile mentionate de tine, aceasta configuratie de PC este mai mult decat perfecta!
In schimb, daca vrei jocuri mai noi, PUBG de exemplu, ar trebui schimbate memoriile RAM.
In rest, e o alegere foarte buna, iar daca pretul este acceptabil, nu mai sta pe ganduri.
Cheers!

2 răspunsuri:
| Cortex a răspuns:

Iti recomand acest sistem : https://www.pcgarage.ro/......-gddr5/.Eu l-am cumparat si sunt foarte multumit de el ca performanta, arata super, e usor, are 3 ventilatoare sa nu se supraincalzeasca repede, dar eu pentru jocuri l-am luat si isi face foarte bine treaba.In opinia mea pretul este foarte bun, eu zic sa ti-l iei cat mai e pe stoc.