| MacoveiBogdanIonut a întrebat:

Am o problema de la o vreme cu PC-ul. Ma jucam intr-o zi Euro Truck Simulator 2 si a bazait in casti ceva dupa care mi s-a stins monitorul, PC-ul functiona in continuare, am dat un restart si am continuat sa umblu pe el. Si de acum cand ma joc sau ceva, ma joc vreo 20 minute si bazaie apoi se stinge monitorul. Bazaitul se aude doar in casti / boxe. De la ce poate fi? HELP, dau funda.

3 răspunsuri:
| CosminFlo a răspuns:

Cel mai probabil Placa de sunet, multa lume o ignora dar e destul de importanta.

| MacoveiBogdanIonut explică (pentru CosminFlo):

Si de la placa de sunet mi s-ar putea stinge monitorul? Ce legatura ar avea placa de sunet cu monitorul?

| CosminFlo a răspuns (pentru MacoveiBogdanIonut):

Calculatorul functioneaza ca un corp uman, daca ceva nu merge bine nu e ok nici pentru celalalte parti. Si daca nu e din cauza placii de sunet poate fii de la procesor sau portul in care bagi castile.