| just4ecko a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de jocul Metin2.
Am crescut un Sura BM pana la lvl 65, am iteme destul de bune, dar... la parte de PvM sunt mort.
Asa ca vreau sa ma schimb...
Vreau un caracter care sa poate face si pvp destul de bine, dar si pvm.
PvM incluzand, metine, DT, crescut, bosi.
Am de ales intre Ninja lama, Warrior mental, Warrior corp.

Multumesc anticipat

1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

Ninja lama e pentru 1vs1, e bun pentru single target, bosi metine. si pvp merge.

warrior mental e tanker. e facut pentru pvm exclusiv, daca vrei sa fie bun pvp trebuie sa investesti o gramada in el, nu e prea profitabil, desigur fiind warrior are nevoie de arma/armura echipament minim +7, si sa investesti in skillurile lui.

arahan-ul e un hybrid intre pvm/pvp... nu e bun nici pvm nici pvp. se afla intre cele doua, nu exceleaza in nimic, de asemenea skillurile unu war arahan sunt 1vs1 e bun pentru metine si bosi ca ii omaoara mai repede cu aura pe sabie decat mentalul, dar mentalul are ca avantaj protectia ft buna, si rezistenta la damage. in timp ce arahanul se bazeaza pe forta si rapiditate (aura+berserk). ca o scurta precizare, pentru tinte in miscare (pvp) e mai bun un arahan deoarece in afara de whirlwind toate skillurile sale sunt target lock. in timp ce la mental cand dai dash sau frenzy, mai si rateaza happy

dintre astea 2, recoamndarea e urmatoarea : in caz ca ai echipament foarte bun warrior arahan, in caz ca nu mental. ninja e de umplutura pentru critice mai mult pvp.

bafta!