| Deryon a întrebat:

Am si eu o problema. Deci sa zic scurt si la obiect.
Azi am reinstalat windowsul (7 ultimate) si nu imi mai merg jocurile care mergeau adica la fiecare imi da cam aceeasi problema

1.Metin2 : ceva gen your system not support 3d ghrapics
2. Minecraft : bad video card
3. Nfs World : No directX device found

Ce sa fac? si placa video e buna nu ziceti sa o schimb big grin. de unde e iau ce trebuie? funda promit

Răspuns Câştigător
| JuStKid a răspuns:

Nu e bun windows-ul 7.reinstaleaza altul.deoarece Trebuia sa se instaleze singur Nu are in Baza lui Driveru Placii video.asa ca descarca altu sau instaleaza-l again! Bfta

7 răspunsuri:
| Laurentiuuu a răspuns:

Nu ai driver-ul la placa.
Si nici direct X-ul care iti trebuie pentru acel joc, de obicei cand nu il ai jocul te pune sa il instalezi...

| Deryon explică (pentru Laurentiuuu):

Si de unde stiu ce trebuie sa instalez ca am instalat de 8 ori (am numarat) direct x-uri si drivere?

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Deryon):

Te uiti ce placa era inainte de reformatare si luat de pe net.
Sau cd-urile, dvd-urile, blu-ray-ule de la pc pe ele trebuie sa fie drivere originale.

| akka4 a răspuns:

Ce placa video ai in pc?

| Deryon explică (pentru akka4):

Radeon hd 6370m... da de unde iau... ca nu stiu de unde sa fac rost de alt windows 7 sad

| akka4 a răspuns (pentru Deryon):

Windowsul il descarci dupa net
la placa video poti instala separat 3D graphics
dai add la akka04 si te ajut eu cu windowsul, sa-l descarciwinking

| Laurentiuuu a răspuns (pentru Deryon):

Scrii driver radeom hd 6370, ai rezolvat?