| SilentDark a întrebat:

Am Acer Aspire 5542, Windows 7 Ultimate. Cand vreau sa pornesc un joc ca de exemplu "Metin2" Minecraft" NFS World" sau altele imi apar errori si nu ma lasa sa joc ca de exemplu "Sorry, Your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration then try again." sau "Not found Directx" sau "Bad CD video card". Desi am bagat Directx de mai multe ori tot nu merge. Ce as putea sa fac? Dau funda! Mersi!

PS: La inceput nu facea asa!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

''Sorry, Your system does not support 3D graphics, please check your hardware and system configuration then try again.''

Instaleaza-ti driverele!

| SilentDark explică (pentru K0sti):

Am incercat sa le instalez dar nu se intampla nimic! Imi da o eroare de genul ca nu permite windowsul sau cam asa ceva!

| K0sti a răspuns (pentru SilentDark):

Aici nu e "cam asa ceva". Aici e ca la "artimetica"... 2+2=4. Nu pot sa faca nici 5 si 3. Deci concret, ce mesaj da? Vreti raspunsuri corecte, atunci puneti intrebari si dati amanunte corecte si suficiente ca sa putem raspunde. Nu suntem mama Omida. E posibil sa ai probleme si cu windows-ul! Sau nu sunt driverele care trebuie! Deci fa sapaturi si vezi despre ce e vorba.

| K3nnTKid a răspuns:

Sal! poate este de la anti-virus opreste ANI-VIRUSUL SI DUPAIA JOACA MT2! SUCCES! K3nnTKid.