| kijkinkijkin a întrebat:

Am si eu rugamintea la cei care se pricep la calculatoare sa-mi raspunda si mie la urmatoarea intrebare:
Componente: Procesor I5 7400, Video Msi Nvidia Geforce 1050 Ti Oc, 8 Gb, Hdd 1T.
Jocurile care le joc in mod special sunt : Cs Go si Cs 1.6
Vreau sa stiu si eu dc imi merge sacadat? Exista posibilitatea sa fie de la versiunea de Windows si sa incerc sa caut si sa ma documentez de o versiune buna. Vreau sa aud parerile voastre.

4 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Sistemul de operare nu are nicio treabă cu performanța în joc. Optimizarea lui, da.

Recomand să instalezi o versiune de Windows 10 curat, să îi faci toate actualizările, asta poate dura ceva timp, și ca să fii sigur, îi mai dai din când în când câte un restart și intri din nou în meniul Update din Settings. Când spune că nu mai are, poți juca liniștit.

În același timp recomand să descarci tu driverul de pe site-ul Nvidia, pentru placa video.

| Andrei10753 a răspuns:

Incearca sa iti cumperi un windows mai bun!

| kijkinkijkin explică (pentru Andrei10753):

Windowsul a fost luat de pe net. Banuiesc ca daca ar fi luat de pe alt site, mi-ar merge mai bine.
Ce vreau eu sa stiu, daca se poate sa-mi raspunda o persoana care este specialist in domeniu.

| Andrei_Tudor_1974 a răspuns:

Poate ti se supraincalzeste procesorul