| oldschool207 a întrebat:

Salutare TPU, am un iPhone 4 si nu am incarcatorul original si imi zice ca nu pot incarca telefonul cu acest acesoriu. Daca il incarc la laptop are ceva? ( stiu ca o sa dureze mai mult, dar zic sa nu se strice bateria sa numai tina.)

5 răspunsuri:
| SonicAndrei a răspuns:

Nu are nimic dacă îl încarci la laptop, de aceea are USB. Nu cred că se strică bateria dacă îl încarci în priză, dar dacă îți zice că nu se încarcă, atunci ar putea fi altă problemă. Cel mai bine ar fi să folosești un încărcător Apple original pentru iPhone 4 (nu contează dacă e cel pe care l-ai primit cu telefonul sau că ai cumpăra altul atât timp cât e Apple).

| oldschool207 explică (pentru SonicAndrei):

Poi si daca stau sa il incarc doar la laptop sa numai cumpar unul original are ceva?

| SonicAndrei a răspuns (pentru oldschool207):

Nu are nimic, îl poți încărca la fel de bine și în laptop. Nu știu dacă se va încărca mai încet decât în priză, dar ar putea fi un dezavantaj pentru tine sau pentru laptop dacă poți încărca telefonul doar așa (iPhone-ul se bazează pe laptop și pe timp). Oricum, aici depinde de fiecare, dar îl poți încărca fără probleme în laptop.

| franco2003 a răspuns:

Mai bine cumparati un incarcator original

| pisicutaKity a răspuns:

Nu are nici o legatura sursa de unde il incarci happy Il poti incarca la laptop sau calculator prin USB.
FUNDA?