| sKoLL a întrebat:

Salutare tpu...Am un laptop si nu stiu ce windows sa bag, am placa video Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T6400 @ 2. 00ghz, 4gb ram.Ce windows ar trebui sa bag xp, 8, sau 7? Si de ce.

2 răspunsuri:
| Neghinitza12 a răspuns:

Windows 7 Ultimate sau Professional deoarece eu le-am folosit(in prezent foloesesc Ultimate) am procesor i3 3.30Ghz, placa video nVidia GT630, 4gb RAM, Hard Disk: 1TB.

| traian30 a răspuns:

In primul rand NU 8. De ce ai vrea un windows de touch-screen? 7 are cateva probleme si el dar are cateva functii cum ar fi functia de cautare fisiere care sunt mult mai usor de accesat decat pe un XP. Eu iti recomand windows 7 fiind cel mai util dintre ele + datorita aspectului placut. Si nu iti face griji datorita celor 4 gb de ram va merge perfect.