| zNetII a întrebat:

Salutare TPU, as vrea sa stiu ce jocuri ar rula pe un pc cu urmatoarele specificatii:

Procesor Intel Pentium Dual CPU e2200 2.20 ghz

PLaca video Gigabyte Radeon r5 230 1024 mb DDR3

2 gb ram

Sistemul de operare Windows 7 32 bytes.
Procesorul face probleme mari,deoarece acesta nu duce multe jocuri,daca ati putea da exemple exacte de jocuri ce ar putea sa ruleze, multumesc anticipat.

8 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Daca nu te deranjeaza grafica veche:
Star Wars Knight of the Old RePUBLIC 1 SI 2
The Elder Scrolls :Morrowind si Oblivion
Deus Ex(cel din 2002 nu Human Revolution)
Neverwinter Nights
Unreal Tournament 2004
NFS Most Wanted
Primul Witcher

| zNetII explică (pentru Wr3nch):

Am skyrim,si merge bine, si human revolution merge bine, ambele pe low, am jucat si hitman absolution, etc. ceva jocuri mai noi?

| EusebiuPWN a răspuns:

Ai un sistem foarte asemanator cu ce am avut eu pana acum cateva zile. E5700, rx7 240 1 gb ddr5, 4 gb ram ddr3. Din pripria experienta iti pot garanta ca jocuri precum Paladins, cs go, si alte jocuri din aceeasi zona merg foarte prost chiar si pe setari low.

| zNetII explică (pentru EusebiuPWN):

Niste exemple de jocuri ce ar rula pe acest sistem?

| MAGIEINVERSA a răspuns:

Ai putea incerca paladins sau cs:go cu graficile pe low. Daca te-am ajutat te rog sa imi dai funda.

| zNetII explică (pentru MAGIEINVERSA):

Nu ruleaza nici unul, am incercat, si crede-ma, cs:go in 15 fps nu merita.

| MechaS a răspuns:

Cel mai bine cauti asta : Can i run it. pe google si instalezi un mic detector. acolo alegi ce joc ai vrea sa joci si programul iti zice daca Pc -ul il poate rula. link aici. https://www.systemrequirementslab.com/cyri

| zNetII explică (pentru MechaS):

Am nevoie de exemple de jocuri, folosesc site-ul dat pentru a vedea compatibilitatea jocurilor.