| Catalin77945 a întrebat:

Salutare TPU, de curand am achizitionat un laptop Asus rog: Laptop ASUS ROG GL553VD-FY027, Intel® Core™ i7-7700HQ pana la 3. 8GHz, 15.6" Full HD, 16GB, 1TB, NVIDIA GeForce GTX 1050 4GB GDDR5, Endless.De cate ori incerc sa instalez steam/lol sau orice joc imi spune ca nu pot sa dau run la setap pe Endless si ca pot instala aplicatii din app store, ce pot sa fac.Help dau funda.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine sa ii pui Windows 10, poate driverele nu or sa fie chiar atat de bune pe Windows 7 (sunt componente destul de noi).

5 răspunsuri:
| VitoScarletta a răspuns:

Personal iti recomand sa il vinzi deoarece laptop urile de gaming nu imbatranesc bine deloc si ai mereu probleme de genu, daca reusesti sa iei 10-15 milioane pe el iti poti face un PC deoarece jocurile nu sunt facute pentru laptop uri

| anonim_4396 a răspuns (pentru VitoScarletta):

L-ai ajutat de nu ai mai putut, nu crezi? El intreaba una si tu ii zici alta. Si problema pe care o are el nu are absolut nicio legatura cu laptop-ul, ci cu softul. Deci se putea intampla asta si pe PC-ul pe care il tot lauzi tu. Sa mai zic ca jocurile nu sunt facute pentru laptop sau calculator, ci mai degraba pentru un sistem de operare? Cand descarci o aplicate (e aceeasi chestie si cu jocurile) nu te pune sa alegi intre calculator sau laptop, ci te pune sa alegi sistemul de operare pe care il folosesti...

In legatura cu intrebarea: Poti da si o poza cu eroarea sau ce iti apare tie? Ca eu unul nu am inteles tocmai ce iti apare.

| VitoScarletta a răspuns (pentru anonim_4396):

Pe PC nu avea asemene erori ca laptopurile de genu vin cu 100 de chestii preinstalate nu sunt clean, si da o poza ar ajuta ca sincer nici eu nu am prea inteles, am inteles ca e de la o aplicatie care nu il lasa sa joace cred sau cv de genu

| Catalin77945 explică (pentru anonim_4396):

Am inteles ca era windows ubuntu si pe el nu te lasa sa instalezi nimic, asa ca il duc maine sa-mi schimbe din ubuntu in windows 7.

| anonim_4396 a răspuns (pentru VitoScarletta):

Nu vine cu nimic Windows-ul. Sau daca vine, poti dezinstala ce nu iti trebuie, deci nu dispera.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catalin77945):

Mai bine sa ii pui Windows 10, poate driverele nu or sa fie chiar atat de bune pe Windows 7 (sunt componente destul de noi).