| Melut_Marius_1994 a întrebat:

Salutare tuturor de pe TPU.

As dori sa imi recomandati niste jocuri MMORPG care sa aiba urmatoarele lucruri:
-Crearea propriului caracter
-Misiuni
-Abilitati
-Upgrade-uri iteme
-Creare grupuri, aliante, ghilde sau bresle
-O singura mapa imensa sau sa poti debloca urmatoarea mapa doar cand ajungi la un anumit nivel
-Diferite clase de oameni
-Monstri de la care pot primi iteme

Cam acestea ar fi criteriile, bineinteles cateva dintre ele le au fiecare MMORPG dar mai sunt si unele care nu le au si bineinteles ca nu am mentionat lucrurile care trebuie sa le aiba fiecare joc cum ar fi chat-ul sau lista de prieteni.

Puteti sa scrieti orice joc MMORPG care indeplinesc criteriile de mai sus nu conteaza din ce tara este hostat sau daca nu are limba romana.

Răspuns Câştigător
| EnvyU a răspuns:

Pai iti recomand daca ai un pc bun si iti place un combat mai action, TERA pe north america, asta ma joc eu acum si te pot ajuta, sau iti mai recomand skyforge, doar ca acolo farmezi cam mult si trebuie sa farmezi ca sa iti iei clasa care iti place, la inceput iti da doar 3 clase. Ai putea juca wow pe privat, sau cum se joaca toti, metin2, desi, am impresia ca l-ai incercat deja. Ai putea incerca Rift, este o copie wow, Neverwinter, cica e cam pay2win, Vindictus, Aura kingdom.

| paint9 a răspuns (pentru EnvyU):

Privind tera,de unde s-o descarc ca sa ma joc,vreau o tera in care se joaca toti, de dorit pe serverele europene, eu sunt din Republica Moldova si orice joaca pina in prezent jucam pe serverele rusesti si in general in lumba rusa, vreau acum sa trec sa joc in engleza/franceza, tera de pe steam este pe serverele din SUA?

5 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Te-ai decis ce te joci?happy Sunt curios ca poate ne jucam impreuna

| Stormtrooper a răspuns:

Skyforge, Tera, AION, Metin2, WoW, Neverwinter.

| paint9 a răspuns:

AION,acolo poti pluti in aer, intr-un fel a zbura, fa check pe youtube, joaca cam veche, dar asta e RPG clasic, daca ai auzit de legedara lineage apoi AION este ceva de genul o frate mai mic de la aceeasi creatori,

| Carantina321 a răspuns:

Tera,Metin2,4Story, sau Vindictus