| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Există jocuri pc pe usb? Am laptop și nu am cititor de disc. Mă interesează jocuri gen Gta, watch Dogs etc

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți face o imagine (iso) a discului. O scrii pe un stick USB. Folosești un „virtual CD/DVD" pe care „montezi" imaginea deja pregătită și te joci.

| Wr3nch a răspuns:

Cine mai cumpara jocuri pe disc in 2022? Ai Steam, Ubisoft Connect si Epic Games Store. Pe primul si ultimul gasesti o gramada de jocuri de vanzare, si cel din mijloc are exclusiv de la ubisoft.

| lpavel a răspuns:

Poti cumpara jocul de pe o platforma cum ar fi : Steam! Dar trebuie sa platesti cu un card bancar... Il cumperi, il descarci de acolo si te joci! Bafta!

| PainTech a răspuns:

Nu am auzit sa vina jocuri pe stick usb pana acum.

Foloseste o platforma de tip Steam / Epic.

| oglindasultanului a răspuns:

Le descarci de pe internet, nu le mai iei din magazinele fizice, ci virtuale. Daca ai cd deja, cred ca te ocupi tu de cum le transferi pe usb.