| TroubleCrew a întrebat:

M-am decis sa-mi achizitionez un computer nou si nu ma pricep prea mult la componente si as vrea sa va cer parerea in legatura cu acest sistem.
MB: GIGABYTE GA G41-M COMBO ( CUTIE,FULL ACCESORII, GARANTIE RAMASA 14 LUNI LA CEL. )
PROC: INTEL QUAD CORE Q8200 ( 2.33 GHZ / 4 MB / 1333 MHZ)
COOLER: DEEP COOL
RAMI: 4 GB DDR3 1333 MHZ KINGMAX DUAL CHANNEL
VIDEO: EVGA NVIDIA GEFORCE GTX 460 ( 1 GB/ 256 biti DDR5 DX 11) - CUTIE, ACCESORII
HARD: 250 GB SATA II WDC BLUE
OPTIC: DVD-RW
SURSA: ANTEC 500 W REALI
CASE: MIDLE TOWER BLACK
OS: WIN 7 64 BITI ULTIMATE
Se merita cumparat?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Hdd-ul e cam mic si eventual memoria ram, dar merita din punctul meu de vedere.

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce bine era un ssd la sistemul asta si inca 4 gb de ram

| TroubleCrew explică (pentru RAY):

M-am gandit si la asta si cred ca am sa le cumpar separat. 4 gb de ram sunt cam 100 lei. Multumesc de raspuns.

| iInfinityDarkness a răspuns:

Ai putea să-i faci upgrade la HDD şi să iei un ssd pentru sistemul de operare şi programele instalate.