| RaYzen7 a întrebat:

Salutare, vreau să știu de ce îmi crește pingul în jocuri foarte tare uneori și nu știu de ce, deoarece mie îmi merge bine netul în rest dar în jocuri e praf. Menționez ca clipurile de pe Youtube îmi merg și în 4k dar în jocuri nu pot înțelege de ce crește pingul foarte tare, DAU FUNDĂ!

4 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Esti conectat la un router wifi pe care intra si altii?

| RaYzen7 explică (pentru Wr3nch):

Doar familia atât.

| Wr3nch a răspuns (pentru RaYzen7):

De aici iti e problema. Daca vrei sa ai ping ca lumea iti trebuie cablu. Pentru cum intra cineva pe aceiasi conexiune, cum o sa scada performanta.

| RaYzen7 explică (pentru Wr3nch):

Am cablu din router în pc tras.